Dodane: 19.08.2014

Archiwalny materiał filmowy ? poł. XX w.

 

 

Tak wyglądał 19 października 1950 r. u nas w Fabryce.

Na filmie można zobaczyć kolejne etapy produkcji sprzed prawie 65-ciu lat. Dokument jest pozbawiony dźwięku i pochodzi ze źródeł Filmoteki Narodowej.

Zobacz film >>

 

 

 Dodane: 14.08.2014

Najstarsze pudełko zapałek z Czechowic

 

 

W najgłębszej z szuflad Fabryki znaleźliśmy prawdziwe cacko: pudełko zapałek z czasów II Wojny Światowej.

Pudełko zostało wykonane w Czechowicach - niem. Czechowitz - z tzw. łuszczki (czyli z drewna), wyłożonej papierem. Nadruk w gotyku.

W środku cały czas są zapałki?

 

 Dodane: 12.08.2014

Dawno, dawno temu w Czechowickich Zakładach Przemysłu Zapałczanego?

 

 

Zapraszamy do galerii archiwalnych zdjęć ?z klimatem?, prezentujących życie zakładu do lat 60-ych.

Zaklęte w czerń i biel kadry sprzed dziesiątek lat nie tylko pokazują, jak wyglądała dawnej produkcja zapałek, ale wysyłają też w sentymentalną podróż w czasy, w których pracownice przychodziły do fabryki w długich spódnicach, a na głowy zakładały ochronne chusty.

Czujne oko dostrzeże w albumie udokumentowany pochód pierwszomajowy z udziałem CZPZ oraz niewątpliwe wydarzenie, jakim na początku lat 70-ych było półwiecze zakładu.

Automaty do napełniania pudełek zapałkami.

Czechowickie Zakłady Przemysłu Zapałczanego - 1945.

Czechowickie Zakłady Przemysłu Zapałczanego - 50-lecie.

Czechowickie Zakłady Przemysłu Zapałczanego.

Etykietowanie pudełek.

Korowanie drewna - wyrzynków.

Korowarka.

Na pochodzie 1-majowym.

Napełnianie pudełek.

Pakowanie do pudełek.

Pakowanie wyrobów gotowych.

Produkcja łuszczki - 1945 Pochewka była robiona z drewna.

Pudełczarki do produkcji pudełek z drewna - dawniej.

Pudełczarki.

Skład drewna dla produkcji - 1950.

Transport wewnętrzny - technologiczny.

Transport wózkami szynowyni z napędem ręcznym.

Układanie pudełek.

 Uruchamianie prototypu korowarki - 1965.

Wybijanie zapałek do kaset - do lat 60-tych.

Dodane: 30.07.2014

Dla kogo jaka podpałka?

 

 

Sezon grillowy w pełni. Wielu grillowników wciąż nie bardzo wie, czym się kierować kupując podpałkę. Tymczasem wystarczy wiedzieć, jakie różnice między nimi zachodzą, żeby wybrać najlepszą dla siebie.

Podpałka płynna

Tradycyjna forma podpałki, wybierana przez grillowników niechętnych nowinkom. Wystarczy polać nią węgiel czy brykiet i podpalić. Wśród Podpałek Czechowickich można znaleźć zarówno najbardziej popularną podpałkę parafinową, jak i bardziej zaawansowaną wersję podpałki płynnej w postaci podpałki żelowej BIO. Ta druga jest gęstsza i skuteczniej ?oblepia? węgiel, dzięki czemu jest bardziej wydajna. Bezpieczeństwo obu podpałek gwarantuje norma PN-EN 1860-3:2005/A1:2006. Zarówno parafinowa, jak i żelowa występują w pojemnościach 0,5l i 1l.

Podpałka szara z płyty wiórowej

Wygodna i popularna podpałka - dla tych, co nie lubią się brudzić. Wystarczy odłamać kostkę, położyć ją między węgiel czy brykiet i podpalić. Wiórowe Podpałki Czechowickie produkowane są z uwzględnieniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej (oznaczenie FSC), a ich bezpieczeństwo potwierdza norma PN-EN 1860-3:2005/A1:2006. Dostępne w ekonomicznych opakowaniach foliowych (24 lub 32 kostki), estetycznych kartonowych (32 lub 64 kostki) oraz praktycznej mega-tubie chroniącej produkt przed wilgocią (100 kostek).

           

Podpałka eko ? wełna drzewna

Ekologiczna podpałka wykonana z nasączonego drewna to nowość i rzadkość na półkach. Gratka nie tylko dla kochających środowisko, ale też dla tych, co szukają wyjątkowej jakości - jeden kawałek pali się aż 10 minut, co zapewnia dużą skuteczność rozpalenia nawet w przypadku mokrego drewna. Naturalna wełna drzewna zapewnia najlepszy smak potraw. Dostępna w estetycznym opakowaniu kartonowym lub w praktycznej tubie chroniącej produkt przed wilgocią ? obie wersje opakowania mieszczą po 32 sztuki.

                        

Podpałka biała

Podpałki białe robią furorę na zachodzie Europy i powoli także w Polsce zaczynają stanowić najbardziej oczywisty wybór tych, którzy oczekują łatwości rozpalenia. Biały kolor Podpałki Czechowickiej oznacza, że masz do czynienia albo z podpałką białą kerozynową (kostki do odłamywania, użycie podobne jak podpałki szarej), albo z parafinową (wyciskana z wygodnych blistrów, niczym tabletka ze sreberka). Biała kerozynowa dostępna jest w kartonikach 32, 48 lub 64 kostki, a parafinowa w blistrach 12 kostek.

        

Rozpalacz

HIT z rodziny Podpałek Czechowickich typu 2w1, wyjątkowo praktyczny. Stanowi jednocześnie podpałkę i zapałkę. Główkę pokrywa masa zapałczana, dzięki czemu do użycia podpałki nie jest potrzebne dodatkowe źródło ognia w postaci zapałki czy zapalniczki ? wystarczy potrzeć kawałek o potarkę umieszczoną na pudełku. Masa wykonana została zgodnie z wymogami normy PN-EN 1783:2000/A1:2004, a jej receptura jest niemal tak tajna jak skład Coca-Coli: stanowi tajemnicę producenta, produkującego zapałki od 100 lat. Norma gwarantuje, że rozpalona masa łebkowa od Rozpalacza nie odpryskuje, przez co produkt jest bezpieczny dla użytkownika i jego ubrań. Produkt dostępny w opakowaniu kartonowym lub w szufladce pozwalającej na wygodne wysuwanie produktu. Obie wersje po 12 lub 24 sztuki.

          

Czytaj więcej o Podpałkach Czechowickich >>

 

 Dodane: 07.07.2014

Podpałki Czechowickie atakują Onet!

 

 

Po raz pierwszy w historii Podpałki Czechowickie trafiły na Onet, gdzie patronują specjalnemu tematycznemu serwisowi poświęconemu grillowi.

Z artykułów internauta dowie się m.in., w co się bawić przy grillu, jak wyczyścić swoją "maszynę", a także co jeść i jaką podpałkę dobrać najlepiej do swoich potrzeb.

Dzięki współpracy nawiązanej z Prymat Sp. z o.o. w części kulinarnej pojawiło się kilka smakowitych przepisów.

Jednocześnie z serwisem ruszyła jego kampania promocyjna, kierująca użytkowników z moto.onet.pl, eurosport.onet.pl oraz z kobiety.onet.pl, jak również bezpośrednio ze strony głównej.

Kampania zaplanowana została na 6 tygodni. Warto zaznaczyć, że samą tylko stronę główną Onetu odwiedza 4,1 mln użytkowników dziennie.

Zapraszamy :)

http://facet.onet.pl/meskiegrillowanie/

 Dodane: 30.06.2014

Zmiana nazwy Spółki

 

 

Miło nam powiadomić, że Spółka zmieniła nazwę na PCC Consumer Products Czechowice S.A.

W związku z kolejnym krokiem integracji z Grupą PCC Spółka znana od prawie stu lat jako Fabryka Zapałek ?Czechowice? S.A. otrzymała nową nazwę postanowieniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach Wydział VIII Gospodarczy z dnia 13.06.2014 r.

Szanując tradycję Fabryki Zapałek i mając świadomość jej ogromnej roli w sukcesie rynkowym naszych produktów, optymistycznie wkraczamy w nowy etap, upatrując w nim gwarancji dalszego dynamicznego rozwoju.

PCC to działająca w skali międzynarodowej grupa spółek pod kierownictwem firmy PCC SE z siedzibą w Niemczech (Duisburg). Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w ubiegłym roku wyniosły ok. 625 mln euro. Działając w 16 krajach i w 32 różnych lokalizacjach, Grupa PCC zatrudnia dziś około 2,8 tys. pracowników.

Wszystkich zainteresowanych jednocześnie informujemy, że bez zmian pozostają zarówno pozostałe elementy wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym, jak i nasza oferta oraz zasady współpracy.

 Dodane: 11.06.2014

Krótki film o jakości

 

 

Można już obejrzeć spot zdradzający tajniki kontroli jakości Rozpalacza Czechowickiego. Materiał powstał nakładem zaangażowania Pani Reni i filmowej ekipy z Movie Art Studio. Zobaczcie, z jaką czułością przyglądamy się podpałkowym produktom, zanim trafią w ręce grillownika?

Zobacz film >>

Dodane: 10.06.2014

Tradycyjne metody a podpałki

 

 

A Ty? Czym rozpalasz grilla?

 

Dodane: 10.06.2014

150 lat Straży Pożarnej w Bielsku-Białej

 

 

W dniach 6-7 czerwca br. bielska Straż Pożarna obchodziła swoje 150-lecie. Wydarzenie zorganizowała Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej, a Zapałki Czechowickie w imprezę miały swój skromny wkład - dostarczyliśmy przygotowane specjalnie na tę okazję produkty.

 

 Dodane: 09.05.2014

Forum Biznesu o Rozpalaczu Czechowickim

 

W związku z przyznaniem Podpałkom Czechowickim godła Dobra Marka 2014 portal Forum Biznesu przetestował Rozpalacz Czechowicki.

 

Zobacz artykuł >

 

Dodane: 08.04.2014

Podpałki Czechowickie nagrodzone!

 


Podpałki Czechowickie otrzymały nagrodę Dobra Marka 2014 - Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii "produkt zapałczany". 

Wyróżnienie przyznawane jest przez Forum Biznesu oraz Biznes Trendy najbardziej rozwojowym i najlepiej rokującym markom na polskim rynku. 

W badaniu rynkowym, w którym udział wzięło 1200 respondentów, analizie zostały poddane rozpoznawalność marki, jakość produktu oraz zaufanie konsumentów. 

Wyróżnione Podpałki Czechowickie znalazły się tym samym w gronie takich marek jak np. Lotos, Matras, Muszynianka, Sante, Wittchen, Kamill, Deichmann, Koral, Naturell. 

Programowi patronuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.