Systemy zarządzania

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom naszych Klientów dbamy o to, by nasze produkty cechowały się wysoką jakością i spełniały najbardziej rygorystyczne wymagania prawne.

Realizując taką strategię w 1997 roku wdrożyliśmy europejską normę EN 1783:1997:SAF gwarantującą, że produkujemy wyłącznie zapałki bezpieczne.

Kolejnym krokiem było wdrożenie w 2010 roku systemu zarządzania według standardu  ISO 9001: 2008 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży zapałek standardowych, reklamowych, galanterii zapałczanej i podpałek.

Następnie, w 2011, uzyskaliśmy certyfikat FSC®. Możliwość stosowania etykiety FSC® oznacza, że materiały wykorzystane w danym produkcie zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny. The Forest Stewardship Council® (FSC®) to organizacja not-for-profit o zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. FSC® określa normy w oparciu o ustalone zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych. Więcej informacji znaleźć można pod adresem: www.fsc.org.

Kolejna ważna data to 25 listopada 2014r., kiedy to uzyskaliśmy certyfikat  zgodności systemu zarządzania środowiskowego z normą ISO 14001:2004 w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży zapałek standardowych, reklamowych, galanterii zapałczanej i podpałek.

W 2018 roku poszerzyliśmy zakres certyfikatu FSC® o korę i opakowania z papieru oraz uzyskaliśmy pozytywne wyniki auditu certyfikacyjnego  na zgodność z normami ISO 9001: 2015 oraz ISO 14001: 2015.

To na pewno nie koniec naszej drogi po certyfikaty. Poprzez wdrażanie systemów zarządzania oraz ciągłe doskonalenie obszarów związanych z jakością i ochroną środowiska chcemy pokazać, że realizując cele biznesowe szanujemy środowisko naturalne, a także minimalizujemy jego zanieczyszczenie przy jednoczesnym rozwoju jakościowym produktów.