Kominiarz

Kominiarz to produkt pomocny w czyszczeniu komina – zapewnia jego wysoką sprawność i mniejsze zużycie paliwa. Wykorzystywany do kominka lub pieca. Podczas palenia drewna osadza się sadza i smoła. Może to powodować zatykanie instalacji, zmniejszenie sprawności kominka lub pieca, a w konsekwencji zapalenie się smoły i sadzy w kominie.

Systematyczne stosowanie Kominiarza zmniejsza zużycie opału, zwiększa wydajność grzewczą, zmniejsza ryzyko zapalenia się sadzy. Gdy ogień dociera do wnętrza produktu, powoduje uwolnienie aktywnych składników, które – osadzając się na ściankach i przewodach – powodują dopalenie się przynajmniej znacznej części osadu.

Sposób użycia: Ułóż produkt w kominku lub w piecu, wyprostuj końce opakowania, podpal z obu stron. Nie wyjmuj produktu z białego papieru. Stosuj tydzień przed mechanicznym czyszczeniem. Przed użyciem dobrze rozgrzej kominek wraz z przewodami. Zaleca się stosowanie średnio co 2-3 miesiące.

Skład: Sprasowane drewniane trociny nasycone parafiną i związkami nieorganicznymi zawierającymi siarczan miedzi, który w wysokiej temperaturze ulega rozkładowi na substancje mające właściwości katalityczne.