Portret firmy

Producent ze stuletnim doświadczeniem

PCC Consumer Products Czechowice S.A. to największy w Polsce i jeden z największych w Europie producent zapałek. Spółka została założona w 1919 r., a pierwsze linie produkcyjne ruszyły w 1921 r. Nasze zapałki są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej, Afryki czy Ameryki Południowej.

W asortymencie posiadamy jednak nie tylko znane wszystkim zapałki standardowe. Cały czas pracujemy nad doskonaleniem naszych produktów oraz poszerzaniem portfolio. Rodzina Zapałek Czechowickich powiększyła się o szeroką gamę zapałek reklamowych, świecowych, grillowych oraz kominkowych, a w ostatnich latach stworzyliśmy nową kategorię produktów, Podpałki Czechowickie służące do efektywnego rozpalania pieca, grilla oraz kominka.

Część prężnego, globalnego koncernu

Firma PCC SE z siedzibą w Duisburgu jest spółką holdingową Grupy PCC, której spółki portfelowe działają w branżach chemii, energetyki i logistyki. Obecnie skupia pod swoimi skrzydłami ponad 80 spółek, działających w 17 krajach świata – głównie w obszarach chemii, energii i logistyki. PCC Consumer Products Czechowice S.A. jest częścią PCC Consumer Products SA, która wchodzi w skład dywizji chemicznej grupy PCC SE i zrzesza spółki produkujące dobra FMCG dla ostatecznego Klienta oraz specjalistyczne produkty dla profesjonalistów. Inwestorem branżowym spółki jest PCC SE z siedzibą w Duisburgu. Centrala PCC Consumer Products Czechowice jest zlokalizowana na Śląsku, w Czechowicach-Dziedzicach.

Film z cyklu Polak Potrafi

Krótki film o jakości

Łatwe rozpalanie grilla